BATTANİYE YORGAN YIKAMA

Yapılan araştırmalar yastık, yorgan, battaniye ve halıların üzerinde binlerce bakteri ve mayt bulunduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmalar,2 yıl kullanılan yastık ve yorganların üzerinde ölü veya canlı binlerce mayt ve bakteri bulunduğunu ve elektrikli süpürgelerin de halıları tam anlamıyla temizlemediğini gösteriyor.

Uzmanlar ise battaniye ve yorganların mutlaka 6 ayda bir yıkanması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Evlerimizde yuttuğumuz, solukla içeriye çektiğimiz ve dokunduğumuz her şey alerji yapabilir.

Solunum sistemi insan vücudunda mevcut olan yaklaşık 70 trilyon hücreye oksijen taşımakla görevli olan sistemdir. Sadece oksijen taşımakla kalmaz, hücrelerin metabolizma faaliyetleri sonucu oluşan karbondioksitin uzaklaştırılması ve kanın PH sının ayarlanması gibi önemli görevleri üstlenmektedir. Solunum sistemi elemanları burun, gırtlak, nefes borusu ve akciğerdir.
Bu organlardan en ciddi rahatsızlıkların meydana geldiği organ ise akciğerlerdir.

Özellikle akciğere bağlı önemli hastalıklarda kişi her nefeste yeterli miktarda oksijen alamaz ve solunum yolları hastalıkları sizin tahmin etmekte zorlanmayacağınız gibi kirli havadan, dokunduğumuz kirli iyi temizlenmemiş mikroplardan arındırılmamış dezenfek te edilmemiş yorgan ve battaniyeler den konaklanmaktadır.

Fabrikamızda sadece yorgan yıkamabattaniye yıkama ve çamaşır yıkama için tasarlanmış özel programlı rezistanslı sıcak suyla yıkayan makineyle yıkıyoruz.